بررسی بازی Among Us

شاید اخیرا اگر استریمرهای و یوتیوبرهای معروف ایرانی و خارجی را دنبال کرده باشید، می‌فهمید که بازی Among Us اکنون در جایگاه بسیار بالایی قرار دارد. در واقع Among Us در سایه‌ی Fall Guys: Ultimate Knockout رشد کرد. 2020 سال عجیبی است، در حالی که آثار بزرگی در راه هستند اما Fall Guys: Ultimate Knockout تبدیل به یکی از سرگرم کننده‌ترین بازی‌های امسال تبدیل شد و میلیون‌ها بازیکن را به خود جذب کرد. به نظر بسیاری، Fall Guys: Ultimate Knockout را می‌توان یک سبک جدید از بتل رویال دانست. جایی که تعداد بسیاری با هم وارد یک سرور می‌شوند اما به جای کشتن یک دیگر باید موانع‌های پلتفرمی را یکی پس از دیگری رد کنند. یک نکته را هیچ وقت فراموش نکنید؛ شاید در ایران عنوان‌های مانند ماریو یا زلدا در ایران معروف نباشند اما در جهان مخصوصا آمریکا، به شدت مورد توجه بازیکنان است. وجود دنیای رنگی، شخصیت‌های بامزه و طنز مانند و اتفاق‌هایی که می‌شود در آن انجام داد Fall Guys را به یک موفقیت تجاری تبدیل کرد.

همانطور که گفته شد Among Us در سایه‌ی Fall Guys: Ultimate Knockout بیدار شد اما ارزان‌تر و جذاب‌تر بود. هیچ شکی نیست که در بازی‌های گروهی مانند مافیا شما باید حتما زرنگ باشید و بتوانید از شک و ابهامات دور باشید. در کنار این موضوع شخصیت‌های بامزه و داشتن بسیاری از کانتکت‌های ارزان قیمت که می‌توانید به راحتی آن‌ها را داشته باشید، Among Us را تبدیل به یک موفقیت تجاری کرد.

among us 1

بازی Among Us چه زمانی منتشر شد و چگونه به رشد رسید ؟

بازی Among Us اولین بار در سال 2018 میلادی در نهایت سکوت خبری منتشر شد. اگر کمی در مورد آن تحقیق کنید، در می‌یابید که در واقع هیچ کس این اثر جالب را خریداری نکرد. از آن موقع تا کنون افراد بسیار کمی در حال تجربه‌ی بازی بودند. این عنوان از زمان انتشار تاکنون توسط سازنده‌های آن مورد حمایت و به‌روز رسانی قرار گرفت. در حال حاضر 3 نقشه درد و تعداد بسیار زیادی اسکین و اضافات جالبی که می‌توان آن را خریداری کرد.

بعد از انتشار Fall Guys: Ultimate Knockout بسیاری از بازی خسته شدند. در واقع سازندگان Fall Guys هیچ ایده‌ای از شهرت بازی خود نداشته و به همین دلیل کمی زمان بیشتری برای تولید محتوا می‌خواهند. Among Us از ایده‌ی بسیار جالب تبعیت می‌کند. همچنین کاراکتر‌های طنز آن به شدت شباهت‌های زیادی به Fall Guys دارد در کنار این موضوع استریمر‌های معروفی این بازی را با دوستان خود انجام داده و باعث رشد فروش بازی در چند ماهه اخیر شد. در ادامه افراد بسیار معروف‌تری وارد بازی شدند.

در حال حاضر بازی Among Us یکی از از پر بازی کننده‌ترین عنوان‌هایی است که می‌توان در استیم پیدا کرد و با توجه به سبک و سیاق آن، این نوید را می‌توان داده که تا مدت‌ها این بازی خواهد ماند.

among us 3